HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2015-08-13 18:39:20

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Moda na weganizm.

Czy was, tak samo jak mnie wkurza wszędobylska moda na weganizm?
Na różnych wegetariańskich forach czy grupach na portalach społecznościowych nie sposób przejść obojętnie obok wypowiedzi wegan, jakoby ich dieta była kolejnym, wyższym stopniem świadomości. Rozumiem tych wegan, co nie jedzą nabiału, bo mają zwyczajne obrzydzenie do produktów mlecznych pochodzenia przemysłowego. Sam miałem kiedyś z tym problem, ale się uporałem z nim kupując po prostu mleczne przetwory ekologiczne, bądź od rolnika. Jednak totalnie mnie wkurzają ci weganie, co zadzierają nosa myśląc, że są ludźmi z awangardy i przekonują wszystkich, że produkty odzwierzęce są szkodliwe i niezdrowe. Uprawiają przy tym kulinarną ekwilibrystykę stworzenia potraw przypominających mleko i jego przetwory. Do tego dokonują gwałtu na języku polskim nazywając produkty wegańskie na modłę tradycyjną, np: tofurnik, tofucznica, czy sojtana (sojowa śmietana!). Odpychające!

Offline

 

#2 2018-06-08 19:14:18

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 468
Punktów :   
WWW

Re: Moda na weganizm.

Zdrowe odżywianie od zawsze nazywano Jarstwem, Wegetarianizmem. O weganizmie nie zawsze można tak powiedzieć, jest bardzo zideologizowany przez fanatycznych "obrońców zwierząt" i często bezmyślnie nie liczy się ze zdrowiem swoich nowych świeżo zakręconych fanów - ale dużo to psychofanki i psychofani - kalifornijskich i holyłódzkiech absurdalnych szkodliwych diet odchidzających. Zatem weganizm często nie ma związku ze zdrowym odżywianiem, czyli z Wegetarianizmem.


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#3 2019-02-06 14:57:51

Śankar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-04
Posty: 90
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Spotkałem się z weganami, którzy mieli właśnie takie wyniosłe mniemanie o sobie względem diety wegetariańskiej. Ale solidniej jogą nie potrafili się zająć i podjąć praktyki jogicznej. Dziwna to ideologia, która nie może strawić, że dawni jogini jedli mleczne przetwory. Wychowany na mleku od krowy u babci, bardzo lubię takie produkty i czuje, że są organizmowi mojemu potrzebne.

Offline

 

#4 2019-02-07 19:33:58

Rudrani

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-05
Posty: 52
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Ja też jestem za wegetarianizmem. Nie ma to jak nabiał, który można dostać z ekologicznych gospodarstw. Niekoniecznie nawet ze sklepów, ale właśnie od lokalnych sprzedawców. W wielu miejscach, włączając duże miasta, można na bazarku dostać bardzo dobre i świeże produkty. Ja mam na
przyklad swój bazarek na warszawskiej Woli - polecam :-)

Offline

 

#5 2019-02-22 09:25:56

 Kszirin

PIELGRZYM

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: Moda na weganizm.

Dla mnie weganizm obecnie kojarzy się z agresją osób, które stosują ten styl życia. A chyba u podstaw, jak powstał miał na celu całkowite zmniejszenie agresji i cierpienia - no tak wobec zwierząt, a nie ludzi . Dla mnie to osoby trochę nawiedzone. Strach na forum napisać, że się lubi nabiał bo zlinczują. Oczywiście nie wszyscy są tacy, jakkolwiek mam już duży dystans do osób, które mienią się jako weganie. Tym bardziej fakt, że od tysiącleci Ajurweda zaleca przetwory mleczne jako właściwe dla człowieka. I nie ma co wymyślać nowej ideologii, jak wszystko w tym temacie zostało już napisane. Weganizm to chyba nowa forma dietetycznego biznesu, jak i inne podobne twory diet bez laktozy, bez glutenu, bez cukru, bez jedzenia... Obecnie to bardziej nam szkodzi wszędobylska chemia, stres i przepracowanie niż szklanka mleka na śniadanie.

Ostatnio edytowany przez Kszirin (2019-02-22 09:27:10)

Offline

 

#6 2019-02-26 19:34:07

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Ponoć nikt tak nienawidzi wegetarian jak weganie. Oni wegetarian uważają jako większych hipokrytów niż mięsożerców. Dodatkowo według nich wegetarianie to zdrajcy i zakamuflowana opcja rzeźników :-)

Offline

 

#7 2019-02-26 21:00:45

Vahni

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2019-02-26
Posty: 4
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Ostatnio na zajeciach byl poruszany temat odzywiania w kontekscie czy dieta wegetarianska ulatwia lub wspiera rozwoj duchowy. Ku zaskoczeniu wielu osob wcale tak nie jest. Czasami taki "miesozerca" ma wiecej z duchowosci niz nie jeden zacny wegetarian, na domiar tego od lat praktykujacy.
Wiec weganizm napewno nie jest oznaka wyzszego stopnia swiadomosci.

Offline

 

#8 2019-02-27 15:39:13

 Dewalaja

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 171
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Powstrzymanie się od materialnych czynów zabijania i zjadania zwierząt ma na celu jedynie zmniejszenie ilości negatywnych sanskar w zbiorniku karmicznym przywiązującym człowieka do ziemi i odradzania w tym lub nieco gorszych światach materialnych. Jeśli zbiornik karmiczny jest bardzo już wypróżniony, a zabijanie i zjadanie jakiegoś zwierzęcia ma miejsce stosunkowo rzadko, to wtedy dieta nie ma większego znaczenia w dalszym rozwoju duchowym. Jako czynnik istotny może to być w wypadku osób, które od pokoleń i wielu wcieleń obciążone są mrocznym karmanem okrutnego zabijania zwierząt, bardziej dla zystku z zabijania i handlu mięsem, niźli z powodu koniczności jedzenia i przeżycia. Wtedy aby zmniejszyć ilość sanskar znaczące powstrzymanie się od zabijania zwierząt i ich zjadania jest istotne, ale wszelki radykalizm w tej materii nie ma sensu. Głupota takiego radykalizmu opisana była już dwa i pół tysiąca lat temu w krytyce bezmyślnego radykalizmu sekty dżainów, zamiatających robaczki z drogi przed sobą, żeby ich nie nadepnąć, podczas, gdy pod miotłą ginęły ich setki. Tak się kończy głupota radykalizmów, a weganizm powstał w latach 50-tych XX wieku, w Wielkiej Brytanii, popularny był i jest wśród alkoholików, narkomanów, przestępców seksualnych, grup ludzi zepsutych moralnie pewnymi czynami, które rzekomą "ochroną zwierząt" chcą sobie podreperować swoje zepsute i skalane sumienia. To niestety tak nie działa. Kat ludobójca co mordował setki i tysiące ludzi posyłając na śmierć i zabijając w czasie II wojny światowej, nic a nic nie złagodzi swoich grzechów zajmując się absurdalnymi metodami fikcyjnej ochrony zwierząt, która jest jedynie kompensacją innych popełnionych zbrodni. Prostytutka ani alfons, ani diler narkotykowy od ajahuaski lub marihuany, nie wymarzą swoich grzechów stosując dietę wegańską...

Ostatnio edytowany przez Dewalaja (2019-02-27 15:40:52)


DEWALAJA - DEVALAYAM
NIEBIOSA - WIEŚCI Z NIEBIOS

Offline

 

#9 2019-02-27 20:30:22

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Niestety, jeśliby popatrzeć na towarzystwo wegan, to jakoś tak wyjdzie, że bardzo duża część z nich odurza się wszelkiej maści dragami. Ta część tworzy swojego rodzaju subkulturę ludzi nieprzystosowanych do życia w społeczeństwie, wyalienowanych. A brak ludzkiej czułości próbują sobie zrekompensować przez nadmierną czułość wobec zwierzątek domowych, z którymi śpią, całują się, liżą i Bóg wie co jeszcze. Nienawiść do ludzi, nierzadko manifestowana na tshirtach czy tatuażach, to u wegan chleb powszedni.

Offline

 

#10 2019-03-13 22:44:47

 Dewalaja

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 171
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Może ta wegańska agresja połączona jest i po części powodowana przez ćpanie rozmaitych narkotyków. W Jodze tylko przecież na odosobnienia, na poważniejsze warsztaty treningowe jest żywienie wegetariańskie wymagane, a zaleca się jak najwiekszą różnorodność produktów i szukanie dobrej jakości żywności, naturalnej, zdrowej...


DEWALAJA - DEVALAYAM
NIEBIOSA - WIEŚCI Z NIEBIOS

Offline

 

#11 2019-03-18 12:19:27

Agastini

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

W każdej dziedzinie życia potrzebna jest równowaga, również w kwestii odżywiania. Ostatnimi laty w ogóle staje się modny temat  (różne programy tv) jedzenia, odżywiania oraz różnych diet. Mnie się wydaje, że to dobry trend, ponieważ społeczeństwo się po prostu edukuje. W tym tyglu różnych informacji  pojawiają się bardzo pozytywne propozycje ale również i niekorzystne dla zdrowia. Różni ludzie podają przepisy i rady zgodne ze stanem ich świadomości i wiedzy. Generalnie ludzie chcą się dobrze odżywiać, bo rozumieją, że to ma istotny wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Więc (moim zdaniem) każdy próbuje tego, co mu "smakuje" lub "służy", z czasem podczas gromadzenia informacji i doświadczenia zmienia podejście do swojej diety i do produktów, które mu "smakują". Ze swojego życiowego doświadczenia wiem, że moja dieta również ulega transformacji. Oczywiście praktyki jogiczne skutecznie pomagają zbliżać się do wewnętrznej równowagi i jakby od wewnątrz odrzucać szkodliwe dla nas jedzenie.

Offline

 

#12 2019-04-01 21:25:04

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 246
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Weganizm dla wielu osób jest przykrywką skłonności do ortoreksji (obsesji na punkcie liczenia kalorii i zdrowia), a także różnych zaburzeń psychicznych jak np. anoreksja, bulimia, glutenfree ect. Na początku stosowania diety wegańskiej zdrowie, samopoczucie może się poprawić, wynika to z tego że organizm się oczyścił z toksyn, lecz po kilku latach najdalej zaczyna słabnąć i się z czasem całkowicie sypie. Dieta wegańska jest niekompletna i nie dostarcza organizmowi potrzebnych składników odżywczych. W ten sposób 84 procent z tych, co przeszli na weganizm w czasie 10-15 lat rezygnuje z tej zbyt restrykcyjnej dla nich diety podjętej z powodu źle pojętej miłości do zwierząt i chorobliwej sensytywności czyli nadwrażliwości na cierpienie innych stworzeń. I na nowo zaczynają jeść mięso i zwalczać wszelkie diety roślinne. Takie błędne koło.
Wiele też błędnie myśli, że przejście na dietę wegańską automatycznie miałoby wynosić na wyżyny rozwoju duchowego. Wedle jogi i innych tradycji ascetyczno-mistycznych, restrykcyjne diety roślinne nie powinny być stosowane z uwagi na ich możliwą szkodliwość dla zdrowia jeśli osoba nie ma dużego doświadczenia w praktykach metafizycznych i zaawansowania w rozwoju duchowym.

Ostatnio edytowany przez surya (2019-04-02 09:27:18)

Offline

 

#13 2019-05-25 13:36:48

Śankar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-04
Posty: 90
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Weganom brakuje często zdrowego rozsądku. Zapominają chyba, że krowę trzeba wydoić bo inaczej ją to boli i muczy. Jest coraz więcej inicjatyw rolniczych, które umożliwiają kupowianie świeżych produktów mleczych i jajek, które są pełene smaku i są zdrowe. Tak na prawdę, niewiele osób ma problem z trawieniem laktozy, więc dlaczego odmawiać sobie pysznego świerzego mleka i zsiadłego mlaka, które można zorobić z ekolicznego produktu. Mody tak mają, że infekują ludzi bo brakuje zdrowego rozsądku i przemyślenia sprawy w świetle faktów medycznych.

Offline

 

#14 2019-05-27 11:18:30

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Dla mnie weganizm to kolejna moda. Tworzenie nowej ideologii na siłę. Jedzenie tylko roślin i to najlepiej surowych. Pytanie jak to się odbije na ich zdrowiu. Moja siostra też tak eksperymentowała ale na szczęście trochę przemyślała bo czuła się już bardzo źle, więc zmieniła dietę na wegetariańską. Ja przez wiele lat myślałam, że nie mogę pić mleka bo mi szkodzi ale odkąd piję mleko prosto od krowy to się zmieniło. Teraz mogę pić bez żadnych problemów żołądkowych. Kupuję od rolnika i czuję się świetnie. Najważniejsze żeby zachować  zdrowy rozsądek i umiar we wszystkim. Jakoś ostatnio zrobiła się moda na bycie bardziej. Tylko do czego ich to doprowadzi?

Offline

 

#15 2023-11-06 14:02:21

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 246
Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Okresowy weganizm nie jest zły. Oczyści się organizm z toksyn. Jednak długotrwałe stosowanie tej diety może prowadzić do poważnych chorób, utraty zdrowia.
Co jest istotne to do rozwoju duchowego potrzebne jest jednak spożywanie nabiału. Do diety włączamy produkty mleczne typu kefir, maślanka, siadłe mleko, biały twaróg, ghee ect. Nie rozwiaja się duchowo ktoś kto nie je nabiału niestety.

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.speedmenago09.pun.pl www.odt.pun.pl www.powerofsharinganforum.pun.pl www.fon.pun.pl www.podlesie.pun.pl